چهارشنبه, 23 -8156 19:49

 


 

 

كارافريني و فناوري اطلاعات

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هر هفته تقریبا شامل 168 ساعت می‌شود. این تعداد ساعت بدون تردید زمان زیادی را برای دستیابی به هر نوع هدف یا تحقق هر نوع آرزویی فراهم می‌کند.1. یک مدیر زمان منضبط شوید

هر هفته تقریبا شامل 168 ساعت می‌شود. این تعداد ساعت بدون تردید زمان زیادی را برای دستیابی به هر نوع هدف یا تحقق هر نوع آرزویی فراهم می‌کند. هر روز صبح چند دقیقه را به برنامه‌ریزی روزتان اختصاص دهید. برنامه‌ریزی‌تان را حول اولویت‌هایتان شکل دهید و ذهن خود را نه تنها بر کارهای فوری و مهم، بلکه بر کارهایی که چندان فوری نیستند اما در عین حال مهم هستند (کارهایی که منافع بلندمدت و پایداری به بار آورده و مستلزم ممارست، طراحی استراتژیک، توسعه روابط و آموزش حرفه‌ای است) متمرکز کنید چرا که این قبیل کارها بیشترین فرصت را برای پیشرفت فردی و حرفه‌ای بدست می‌دهند. هرگز اجازه ندهید اموری که حائز بیشترین اهمیت ممکن هستند قربانی امور کم اهمیت شوند.

10 نکته برای مدیریت خود

2. روزتان را به خوبی شروع کنید

قبل از اینکه هر روز صبح از رختخواب بیرون بیایید، دعا بخوانید و از خداوند برای روزتان و همه‌ی چیزهای مثبتی که خواهید دید و به دست خواهید آورد تشکر کنید. برای ساختن بهترین روز زندگیتان آگاهانه تصمیم بگیرید و با انواع لذت‌ها، موفقیت‌ها و سرگرمی‌ها با آن مواجه شوید. اگر شما به این چیزهای خوب اعتماد داشته باشید، مطمئنا اتفاق خواهد افتاد. یک راز بی‌انتها و همیشگی برای موفقیت در زندگی این است که هر روز به گونه‌ای زندگی کنید که گویا آخرین روز زندگی شماست.

3. سعی کنید در طول روز شوخ‌طبع باشید

شوخ‌طبعی نه تنها از نقطه‌نظر جسمی مفید است. بلکه سبب از بین رفتن تنش حاصل از اوضاع سخت گشته و هر جا که باشید جو فوق‌العاده‌ای را در اطرافتان به وجود می‌آورد.

10 نکته برای مدیریت خود

4. با افراد متمرکز و مثبت اندیش نشست و برخاست کنید

کسانی که همواره برایتان آموزنده بوده و هرگز انرژی ارزشمند شما را با شکوه و شکایت یا نگرش‌های بی روح و ملالت‌آور به تحلیل نمی‌برند. در اثر توسعه‌ی روابطمان با افراد مصمم به پیشرفت فردی و با روحیه، انرژی، انگیزه و سطح توقعات ما بالاتر رفته و به بیش از آنچه که لیاقتش را داریم دست می‌یابیم.

5. در روابطتان با افراد بیشتر گوش کنید و کمتر صحبت کنید

از قانون 60/40 استفاده کنید. 60 درصد گوش دهید و 40 درصد صحبت کنید. این کار نه تنها سبب افزایش محبوبیت شما می‌شود (وقتی به حرف‌های طرف مقابل در سکوت و با اشتیاق گوش می‌کنید آن شخص احساس ارزشمند بودن می‌کند و شما را بیشتر دوست خواهد داشت)، بلکه با گوش دادن، هر روز نکته‌ای جدید از دیگران یاد می‌گیرید هر اندازه که متخصص و باهوش باشید بازهم ممکن است دیگری چیزی را بداند که شما آن را بلد نیستید. نشانه‌ی حقیقی یک انسان مطمئن و بالغ مانند کسی است که تمام فرصت‌ها را شانسی برای یادگیری می‌پندارد. حتی برای آموزگاران نیز معلمانی وجود دارد.

6. هرگز شکایت نکنید

کسی که شکایت می‌کند بدبین بوده و در هر کار و ایده جدیدی به دنبال نکات منفی آن می‌گردد، مردم را از آن منصرف ساخته و کمتر در کاری موفق می‌شود. از یک نقطه‌نظر کاملا روانشناختی، همه‌چیز دوبار ساخته می‌شود: یک بار در ذهن و یک بار در واقعیت. پس روی نکات مثبت تکیه کنید. وقتی اندیشه‌ای منفی به ذهنتان رو می‌آورد، فورا آن را با یک اندیشه‌ی مثبت جایگزین کنید. همواره مثبت بر منفی غالب است و همواره باید ذهنتان را به گونه‌ای عادت دهید که تنها به بهترین‌ها فکر کند.

10 نکته برای مدیریت خود

آنچنان محکم باشید که هیچ‌چیز نتواند شما را از مسیر طراحی شده‌تان به سمت موفقیت بازدارد. آنچه خواهان آنید را مجسم کرده و از هر نظر باورش کنید. بدون شک محقق خواهد گشت.

7. ضعف‌های دوستان یا همکارانتان را نادیده بگیرید

اگر در پی نقص‌ها باشید، بدون شک نقص‌ها را خواهید یافت. آن‌قدر پخته باشید که بتوانید از ناکامی‌های کوچک دیگران چشم پوشیده و خوبی‌های ذاتی آن‌ها را ببینید. می‌توانیم از همه درس بگیریم.

برای داشتن یک زندگی شاد، وجود دوستان ضروری است- به خصوص دوستانی که تجربه‌ها و خنده‌های مشترکی با شما داشته‌اند. به دوستانتان زنگ بزنید، برای آن‌ها کتاب یا چیزهای کوچک دیگری هدیه بخرید که می‌دانید دوست دارند. «قانون کشت و زرع» نه تنها در مورد روابطمان با دیگران، بلکه در سایر زمینه‌های زندگی نیز بکار می‌آید، هرچه بکارید درو می‌کنید؛ برای اینکه دوستان خوبی داشته باشید باید اول خودتان دوست خوبی باشید.

8. اوقات استراحت را در برنامه‌ی هفتگی‌تان مشخص کنید و در عمل به آن‌ها به هیچ‌چیز رحم نکنید

بدون شک در زمانی که برای یک ملاقات مهم با رئیس شرکت‌تان یا بهترین مشتری‌تان تعیین کرده اید کار دیگری را نخواهید گنجاند، پس چه دلیلی دارد وقتی را که جهت سرمایه‌گذاری روی خود تعیین کرده‌اید به زمان دیگری موکول می‌کنید؟ ما باید وقتی هم برای استراحت و شارژ باطری‌هایمان برای خود درنظر بگیریم.

10 نکته برای مدیریت خود

تمام بعدازظهر جمعه را به خودتان اختصاص دهید، مطالب تازه و کتاب‌های الهام‌بخش بخوانید، موسیقی گوش کنید، کارهای مورد علاقه‌تان را انجام دهید و در یک کلام استراحت کنید. این عادت همچون لنگری شما را طی هفته‌ی با انگیزه و اثر بخش نگاه می‌دارد.

9. کمی کناره گیر و درونگرا باشید

اجازه ندهید که همه کس، همه چیز را در موردتان بداند. هرگز در مورد سلامتی، ثروت و امور شخصی‌تان با هیچ‌کس خارج از خانواده درجه‌یکتان صحبت نکنید. در این ارتباط همیشه منضبط باشید.

10. فهرستی از تمام ضعف‌هایتان تهیه کنید

یک فرد حقیقتا روشن ضمیر و دارای اعتمادبه نفس، به ضعف‌هایش توجه کرده و به صورتی هوشمند در صدد بهبود آن‌ها بر می‌آید. در خاطرتان بسپارید که حتی قوی‌ترین و بزرگترین افراد نیز ضعف‌هایی دارند. منتها برخی در پنهان کردن آن‌ها ماهرترند. همچنین صفات خوبتان را نیز بشناسید و آن‌ها را تقویت کنید

 

منبع : برترين ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

هر کارآفرینی داستان متفاوتی درباره علت شروع کسب‌وکارش دارد. برخی از روزی شناخته می‏ شوند که تصمیم گرفتند برای خودشان کار کنند و برخی دیگر وقتی برای دیگران کار می‏کردند، ایده‏ هایی به ذهن‌شان خطور کرد و تصمیم گرفتند که به سمت کارآفرینی بروند.

 

بیشتر صاحبان کسب‌وکار در مورد یک مساله اتفاق ‏نظر دارند: کارآفرین بودن فوق ‏العاده است. دلایل بی‏پایانی برای این امر وجود دارد و هر کارآفرینی دلایل خاص خود را دارد. در اینجا چندین دلیل به‌صورت تصادفی آورده شده است که چرا کارآفرینی شگفت‏ انگیز است.

 

50 دلیل برای شگفت‏ انگیز بودن کارآفرینی

 

1. بر سرنوشت خود کنترل تام دارید

شما تصمیم‏ گیرنده هستید و تصمیماتی می‏گیرید که در نهایت موفقیت یا شکست کسب‌وکارتان را تعیین می‌کند. هیچ‌کس در مسیری که انتخاب کرده‌اید، دخالت نمی‏کند.

2. کارآفرینان، مبتکر هستند

به همه تکنولوژی‏ها و ایده‏ هایی که در چند سال گذشته وارد زندگی شما شده است، فکر کنید. همه آنها فقط یک ایده بودند، اما کارآفرینان شگفت‏ انگیز این ایده‏ ها را وارد زندگی شما می‏کنند.

3.  شما بخشی از یک خانواده می‏شوید

فرهنگ کارآفرینی تقریبا مثل یک خانواده بزرگ است. شما گروهی بهتر از افرادی که می‏خواهند ایده بدهند و به کارآفرین کمک کنند، نخواهید یافت.

4. می‏توانید بر ارائه ‏دهنده برندتان کنترل داشته باشید

تیمی که دور خودتان جمع کرده‏اید، نقش اساسی در موفقیت شما ایفا می‏کند؛ پس می‏توانید تیمی از افراد همفکر جمع‏آوری کنید تا علایق مشترکتان را با هم به اشتراک بگذارید.

5. هیچ نوع کد پوششی وجود ندارد

تاد پدرسون موسس و مدیرعامل Vivint، اخیرا در یک شوی تلویزیونی به نام Undercover Boss ظاهر شد و توضیح داد که او هر روز یک کلاه بیسبال با برند شرکتی می‏پوشد. درحالی‌که او رئیس شرکت است و می‏تواند هر چه دلش خواست بپوشد.

6.  شما فرصتی برای تغییر زندگی دیگران دارید

آیا ایده‏ای برای یک محصول یا خدمات دارید که پتانسیل ایجاد یک اثر بزرگ را دارد؟ پس به دنبالش بروید. هیچ چیز نمی‏تواند جلوی شما را بگیرد.

7. کنترل کاملی بر محل کارتان دارید

آیا در یک محیط خلاق بهتر عمل می‏کنید؟ آیا دفتری با تخته‏ های وایت‏برد می‏خواهید که بتوانید روی آن ایده‏ هایتان را بکشید یا یک مکانی برای سرو قهوه می‏خواهید که همیشه کافئین بدنتان را تامین کنید؟ پس این امر را ممکن سازید.

8. به‌عنوان یک الگو، خوب عمل می‏کنید

به‌عنوان یک کارآفرین، مردم به دنبال شما خواهند بود. شما توانایی این را دارید که یک الگو برای فامیل، دوستان، کارمندان و اجتماع باشید. موفقیت شما به بقیه انگیزه و جهت می‏دهد. 

9.  هرگز خسته نخواهید شد

همیشه چیزی برای انجام دادن وجود دارد و شما لیست بزرگی از کارها برای انجام دادن دارید. هر روز چالش‏های جدید و فرصت‏های تازه دربردارد تا شما را مجبور کند تا همه توجه و انرژیتان را بر آنچه انجام می‏دهید، بگذارید. 

10. برای مسافرت آزاد باشید

تکنولوژی مدرن، کارمندان را از راه دور کنترل می‏کند و اینترنت به شما این آزادی را می‏دهد تا حتی زمانی که در مسافرت هستید، کسب‌وکارتان را اداره کنید. جهان را طوری ببینید که ایجاد یک شرکت بزرگ و موفق یک امر شدنی است. 

11. هیچ مانع سنی وجود ندارد

کارآفرینان در هر سنی می‏توانند شروع به‌کار کنند. برخی از کالج، برخی زمانی که در دبیرستان مشغول تحصیل‏اند و حتی بچه‏هایی که تنها 9 سال سن دارند.

12. ذهن شما همیشه به‌کار گرفته خواهد شد

هر تصمیمی که در کسب‌وکارتان می‏گیرید، از ایده اولیه تا رشد و شکوفایی آن، شما مسوولش هستید. 

13. اتاق‏های کار را آزاد بگذارید 

کارآفرینان آزادی کاملی برای کار کردن یا محول کردن آنها دارند. هیچ اتاق یا میزی وجود ندارد که مجبور باشند کل روز را در آن بگذرانند.

14. هیچ‌کس جز خودتان مقصر نیست

به‌عنوان یک کارفرما، وقتی اشتباهی رخ می‏دهد، انگشت اتهامتان به سوی کسی نشانه نمی‏رود. دانستن اینکه هر تصمیمی که می‏گیرید، مستقیما بر شغل شما تاثیر می‏گذارد، بهترین انگیزه است. 

15. هرگز احساس کم ارزش بودن نمی‏کنید

اگر ایده‏ای دارید که کسب‌وکارتان را از آنچه اکنون هست، بهتر می‏کند. مجبور نیستید از کسی در مقطع بالاتر بخواهید بخشی از زمانش را به شما بدهد و به پیشنهادهای شما گوش کند.

16. زمان بیشتری با خانواده بگذرانید

کارآفرینانی که فرزند دارند توانایی این را خواهند داشت برنامه خود را با عملکرد و فعالیت‏های مدرسه فرزندانشان تطبیق دهند.

17. فرصت‏هایی را برای اعضای خانواده فراهم کنید

بسیاری معتقدند که ترکیب همکاری خانواده و تجارت ایده خوبی نیست. من نیز با این نظر موافقم، اما زمانی که در مورد روابط کارفرما/ کارمند صحبت می‏کنید، این مساله کم‏اهمیت است. 

18. فرصتی برای کمک کردن

به‌عنوان یک کارآفرین، فرصت حمایت از خیریه ‏ها، مدارس و سازمان‏ های غیرانتفاعی را دارید. توانایی ایجاد تغییر در جامعه ‏تان احساس فوق‏ العاده ‏ای است. 

19. از سرگرمی‏ هایتان لذت ببرید 

وقت آزاد شما می‏تواند صرف چیزهایی شود که دوستش دارید. به فعالیت ‏های ورزشی بیشتر توجه کنید، گلف بازی کنید یا بیشتر ماهیگیری کنید. کارآفرین بودن توانایی این را به شما می‏دهد تا از تفریحاتتان بیشتر لذت ببرید. 

20. شما با جامعه همکاری می‏کنید

شما می‏توانید با ایجاد یک خدمت یا تولید یک محصول مستقیما بر جامعه تاثیر بگذارید.

21. کسی با عصبانیت زمان را چک نمی‏کند

گروهی که از ساعت 9 تا 5 مشغول کارند، چند بار در طول روز زمان را چک می‏کنند؟ در بسیاری موارد این امر رخ می‏دهد. به‌عنوان یک کارآفرین توازن مدیریت زمان شما یک کلید است. روز شما زمانی پایان می‏یابد که کارها و مسوولیت‏ هایتان را به پایان برده باشید.

22. شما به کسی گزارش نمی‌دهید

مافوقی وجود ندارد که شما به او گزارش دهید. اگر می‏خواهید به آنچه ایمان دارید به کسب‌وکارتان کمک می‏کند، عمل کنید، هیچ مقررات دست‏‏ و‏پاگیری برای پیشرفت در مسیرتان وجود ندارد.

23. این یکی از بزرگ‌ترین چالش‏ هایی خواهد بود که با آن روبه‌رو خواهید شد

پیشبرد یک شرکت و اعضای تیم در مسیر رشد یک چالش بزرگ است. موانعی که در مسیرتان با آن روبه‌رو می‏شوید، تجربه ‏ای برایتان فراهم می‏کند که هیچ‏جای دیگر آن را یافت نخواهید کرد.

24.  هیچ کار تکراری وجود ندارد

تصور کنید تا زمانی که مشغول کارید یک کار تکراری را هر روز انجام می‏دهید. خوشبختانه به‌عنوان یک کارآفرین نباید راجع به این موضوع نگران باشید، چون نقش‏ های متفاوتی را ایفا می‏کنید. 

25.  توانایی تغییر

اگر کسب‌وکار شما افت کرده است، این آزادی را دارید تا آن را تغییر دهید. تصور کنید چه تعداد شغل به‌دلیل اینترنت از بین رفته است. بسیاری از آنها با مدیران عالی به سادگی تغییر کرده و احیا شده‏اند.

26. با ذهن‏های خلاق مشغول کار می‏شوید 

شما به‌عنوان یک کارآفرین، با افراد باهوش بسیاری از سراسر جهان سروکار خواهید داشت. با ذهن‏های خلاق در تیمتان و در طی روابط کاری روبه‌رو می‏شوید.

27. میراثی از خود به‌جا می‏گذارید

ایجاد یک برند موفق ورای جذابیت و خدمتی که انجام می‏دهد، میراث شخصی از شما به‌جا می‏گذارد که انگیزه‏ای برای بسیاری از کارآفرینان است.

28.  علایق و باورهای خود را صرف کسب‌وکارتان کنید

آیا درمورد سلامتی و تناسب اندام حساس هستید؟ یک مشاور تغذیه شوید یا یک باشگاه ورزشی راه بیندازید. همان‌طور که توانایی ایجاد کسب‌وکار را دارید، می‏توانید از طریق علایق و باورهایتان بر مردم تاثیر بگذارید.

29. می‏توانید مردم را شاد سازید 

داشتن محصولات اپل، آی‌فون، مک بوک، آی‏ مک، آی‏ پاد یا آی‏ پد، هر روز لبخند بر لب میلیون ‏ها انسان می ‏آورد. مطمئنا، اپل صاحب میلیاردها دلار است اما مشتریانش را هم خوشحال می ‏کند.

30. از کار کردن پول به‌دست آورید و آنچه را که دوست دارید انجام دهید

بیایید بپذیریم که پول مهم است. وقتی شما بتوانید یک زندگی راحت فراهم کنید و آنچه را که دوست دارید انجام دهید این یک موقعیت برد-برد است. 

31. احساس قدردانی ارزشمند است

احساس بسیار خوبی است زمانی که ایمیل یا تماس تلفنی از کسی دریافت می‏کنید که در آن می‏گوید کسب‌وکار شما چه تاثیر مثبتی بر زندگی‏اش داشته است. 

32. به‌طور مداوم یاد می‏گیرید

به‌عنوان یک کارآفرین همیشه در حال آموختن هستید. درس‏های ارزشمندی که در هیچ کلاسی نمی ‏آموزید.

33. ترس از اخراج شدن ندارید

کارمندان بسیاری هر روز از شغل خود اخراج می ‏شوند. این امر بی ‏نهایت استرس‏زا است. زمانی که شما کارآفرین باشید، این ترس وجود ندارد.

34. روزهای بد همیشه می ‏توانند بدتر باشند

یک روز بد برای یک کارآفرین بهتر از یک روز بد برای کسی است که برای بقیه کار می‏کند

35. هیچ مدرک یا برگه کاغذی جایگزین مسیر شما نمی‏شود

شما مجبور نیستید حتما مدرکی از یک دانشگاه معتبر داشته باشید. در حقیقت، برخی از موفق ‏ترین میلیاردرهای حوزه تکنولوژی دانشگاه را رها کرده ‏اند.

36. هیچ محدودیتی وجود ندارد

همان‌طور که دوست دارید خلق کنید، اختراع کنید و خراب کنید. این‌گونه ایده ‏های خلاقانه متولد می‏شوند.

37. حس کنجکاوی‌تان را ارضا کنید

بیشتر کارآفرینان کنجکاو هستند. آیا ایده من کار خواهد کرد؟ آیا می‏توانم این ایده را به یک شغل مناسب تبدیل کنم؟ آیا می‏توانم یک مدیر خوب باشم؟

38. ملاقات‏های کسل‏کننده وجود ندارند

ملاقات‏ های خسته ‏کننده تمام شده ‏اند. اکنون اگر شما در یک ملاقات کسل ‏کننده باشید، کسی جز خودتان را نمی ‏توانید مقصر اشتباهات بدانید.

39. تصدیق رسانه ‏ها و مطبوعات

وقتی رسانه ‏ها شرکت شما را پوشش می‏دهند و آن را تصدیق می‏کنند، بی‌نهایت برای شما رضایت‏ بخش است. قدردانی از کار پرتلاشتان لذت‌بخش خواهد بود.

40.  یک مهیاکننده می‏شوید

شما به‌عنوان یک کارآفرین برای بسیاری یک عرضه‏ کننده خواهید بود. کارمندان شما به مدیریت و تصمیم‏گیری شما تکیه خواهند کرد چون این امر مستقیما بر معاش و رفاه آنها تاثیر خواهد داشت.

41. فرهنگ سازمانی خود را بسازید

باید فرهنگ سازمانی خود را بر پایه اعتقادات خود بسازید. آیا می‏خواهید به کارمندانتان اجازه دهید که روزهای جمعه از خانه، کارها را انجام دهند؟ می‏توانید فرهنگ سازمانی را که به آن باور دارید گسترش دهید و در نتیجه بهترین محیط را برای موفقیت ایجاد کنید.

42. رشد فردی را تجربه کنید

احساس فوق‏العاده‏ای است وقتی که به عقب برگردید و ببینید به‌عنوان یک فرد چقدر رشد داشتید. رشد و موفقیت یک شغل مستقیما به رشد شخصی یک کارآفرین بستگی دارد.

43. به یک متخصص در حل کردن مشکلات تبدیل می‏شوید

به‌عنوان فردی که صاحب کسب‌وکار است بسیار کاردان می‏شوید و در طول زمان خواهید آموخت که بر مشکلات فائق شوید و هر مشکلی را که پیش پای شما است حل کنید.

44.  فرصتی برای داشتن ایده‏ های بهتر

آیا ایده ‏ای دارید که کارها را بهتر و کارآتر می‏کند؟ پس دست به‌کار شوید.

45.  تجربیات بی‏پایان زندگی

می‏توانید به نقاط جدید سفر کنید و با افراد مختلف در تعامل باشید. آنچه برخی ممکن است فقط به‌عنوان مذاکره کاری ببینند، شما به‌عنوان یک فرصت برای کشف بخش تازه‏ای از جهان و ملاقات با افرادی که در غیر این صورت با آنها ملاقات نداشتید، می‏بینید.

46.  بااراده تر و قوی‌تر می‏شوید

ضربه می‏خورید و شکست می‏دهید. یادگیری اینکه باید بلند شوید و مشکلات را از بین ببرید شما را به فردی قوی‏تر تبدیل می‏کند.

47. سالم‏تر باشید

یک برنامه منعطف به شما اجازه می‏دهد تا یک برنامه روزانه برای ورزش تدارک ببینید. صبح زود یا غروب، هرکدام که برایتان مناسب است، به ورزش بروید.

48. می‏توانید با خودتان رقابت کنید

کارآفرینان ذاتا رقابت‏پذیرند. هدف بهبود و رشد مداوم است، پس آن را به رقابت شخصی تغییر دهید. آیا می‏توانید امروز تماس‏ های کاری بیشتری نسبت به دیروز داشته باشید؟ آیا می‏توانید تیم بازاریابی‏تان را تشویق کنید تا نسبت به دیروز فروش بیشتری داشته باشند؟

49.  کارآفرینی شما را قادر می‏ سازد تا رویاهای بزرگ در سر بپرورانید

وقتی شما یک کارآفرین هستید، هیچ ایده‏ای احمقانه و هیچ هدفی دست‏نیافتنی نیست؛ می‏توانید به همان اندازه که می‏خواهید رویاهای بزرگ داشته باشید. 

50. مجبور نیستید خوش ‏شانس باشید

شانس ربطی به موفقیت ندارد. اعتقاد به شانس تنها بهانه ‏ای دستتان خواهد داد تا شما را از رسیدن به موفقیت بازدارد.

 

منبع : ايران جيب

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 داشتن یک کسب‌وکار کوچک چالش‌برانگیز بوده و با مشکلات متعددی روبرو است، اما در این‌جا شش راهنمایی وجود دارد که مسیر موفقیت را برای کسب‌وکارهای جدید آسان‌تر می کند.

 6 راز مهم

۱. با شور و شوق کارها را پیگیری و دنبال کنید.

احتمالا هنگام شروع کسب‌وکارتان بسیار پرشور و هیجان‌زده هستید، اما با گذشت زمان حفظ شور و شوق اولیه سخت خواهد شد. شما باید هر روز به خودتان یادآوری کنید که چرا کسب‌وکارتان را آغاز کرده‌اید؟ چه هدفی دارید و اطمینان داشته باشید که عاشق کارتان هستید. اگر اولین راه‌حل شما کار نمی‌کند به دنبال راه‌حل‌های دیگری باشید و بهترین عکس‌العمل را در مقابل مشکلات نشان دهید.

۲. سرمایه موجود را در هر لحظه بدانید

یک کسب‌وکار در حال اجرا هنر و علم است. هنر عشق شما است و علم مدل کسب‌وکار شماست. مطمئن شوید که مدل کسب‌وکارتان را درک کرده‌اید. این چیزی است که نمی‌توانید از آن سلب مسئولیت کنید و به شخص دیگری بسپارید. دانستن مقدار سرمایه موجود برای کسب‌وکار حیاتی است. اگر در هر لحظه بدانید کسب‌وکارتان در چه نقطه‌ای قرار دارد موفقیت خود را تضمین می‌کنید.

۳. هوشمندانه اعضای تیم‌تان را انتخاب کنید.

انتخاب یک تیم هیجان‌برانگیز و کمی ترسناک است، زیرا شما باید افراد مناسب برای این کار را پیدا کنید. شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک می‌توانید هر چیزی را انجام دهید، اما نمی‌توانید همه چیز را انجام دهید بنابراین نیاز به یک تیم دارید اگر فردی کارش خوب نبود بلافاصله او را اخراج کنید. کسانی را استخدام کنید که به انجام کارهایی که شما از آن نفرت دارید عشق بورزند و رویای خود را در هدف شما تمرکز کنند و با شور و شوق ادامه دهند.

۴. ارتباط با شرکای تجاری

شرکای تجاری می‌توانند مکمل‌های بسیار خوبی برای کسب‌وکار شما باشند، اما برقراری ارتباط براساس ارزش‌ها و انتظارات مهم است. شما می‌توانید در یک تاریخ مشخص با شرکای تجاری‌تان دیدار کنید و همکاری‌تان را یادآوری کنید. این دیدار همچنین می‌تواند به عنوان یک فرصت برای مبادله‌ی ایده‌های جدید و حل مشکلات باشد.

۵. خودتان را از اتفاقات غیرمنتظره حفاظت کنید.

در مورد موانعی که در طول مسیر ممکن است برای شما پیش بیاید فکر کنید و برای اتفاقات غیرمنظره آماده شوید. در نظر بگیرید چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد که شما نتوانید آن‌ها را کنترل کنید و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

۶. کمک گرفتن از کارآفرینان دیگر

به عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک می‌توانید همه‌ی تصمیم‌ها را به تنهایی بگیرید. اما بسیاری از مردم هستند که می‌توانند شما را پشتیبانی و حمایت کنند. کارآفرینان دیگر را پیدا کنید و از آن‌ها یاد بگیرید. کسی که چند سال پیش از شما کار را شروع کرده مطمئنا مشاور ارزشمندی برای شما خواهد بود. در آینده خواهید دید که بهترین مشاوره و راهنمایی‌های خود را از چنین افرادی کسب کرده‌اید.

کسب‌وکار در حال اجرای شما با کمی برنامه‌ریزی و فرآیندهای هموار به خوبی رشد کند.

اگر شما هم تجربه یا نظری در این زمینه دارید، آنرا با ما درمیان بگذارید

منبع: آلامتو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

افراد معمولی فکر می‏کنند که راه ثروتمند شدن طی کردن مراحل تحصیلی است در حالی که ثروتمندان معتقدند آنچه انسان را ثروتمند می‏کند برخورداری از دانشی منحصر به فرد است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، شیوه نگرش ثروتمندان و انسان های معمولی یکسان نیست تا جایی که حتی ممکن است نگاه این دو قشر به موضوعاتی یکسان مانند تحصیل و یا پول متفاوت باشد. وبسایت اقتصادی بیزنس اینسایدر فهرستی از تفاوت ها در شیوه نگرش ثروتمندان و افرادی که وضع مالی چندان مناسبی ندارند را تهیه کرده است:

8 تفاوت در فکر کردن ثروتمندان و فقرا
1- انسان های معمولی فکر می‏کنند که پول منشا شر است در حالی که ثروتمندان فقر را منشا شر می‏دانند. دقیقا به همین خاطر است که در اقشار کم درآمد ثروتمند شدن با نوعی احساس شرم همراه است. اما طبقه ثروتمند می‏دانند که هرچند پول شادی کسی را تضمین نمی‏کند اما زندگی را راحت تر می‏کند.

2- انسان های معمولی فکر می‏کنند که خودخواهی یک ایراد است در حالی که ثروتمندان خودخواهی را ارج می‏نهند. ثروتمندان تلاش می‏کنند تا شاد زندگی کنند و تظاهر به نجات دادن دنیا نمی‏کنند. اما اقشار کم درآمد این نوع رفتار را پسندیده نمی‏دانند. آن ها این حقیقت را نادیده می‏گیرند که اگر شما به خودتان توجه نکنید، در موقعیتی قرار نخواهید گرفت که بتوانید به دیگران نیز کمک کنید.

3- افراد معمولی در بیشتر مواقع منتظر رخ دادن معجزه هستند در حالی که ثروتمندان می‏دانند بدون سعی و تلاش نتیجه ای حاصل نمی‏شود. ذهن اقشار کم درآمد به اصطلاح "لاتاری گونه" است به این معنی که همواره امیدوارند تا شماره ای که توسط آن ها خریداری شده برنده میلیون ها دلار شود و یا منتظرند که قوانین دولتی باعث افزایش حقوق بازنشستگی آن ها شود. اما به ندرت می‏توان ثروتمندی را در صف خرید بلیت بخت آزمایی دید. آن ها ترجیح می ‏دهند وقت خود را به حل مسایل کاری اختصاص دهند.

4- افراد معمولی فکر می ‏کنند که راه ثروتمند شدن طی کردن مراحل تحصیلی است در حالی که ثروتمندان معتقدند آنچه انسان را ثروتمند می‏ کند برخورداری از دانشی منحصر به فرد است. به همین خاطر است که بسیاری از افراد متعلق به اقشار کم درآمد مدارک تحصیلی را یکی پس از دیگری کسب می‏کنند در حالی که یک فرد ثروتمند با کسب تخصص در یک موضوع خاص ثروت قابل توجهی بدست می‏آورد.

5- افراد معمولی همواره در یاد روزهای خوب گذشته به سر می‏ برند در حالی که ثروتمندان مشغول رویا پردازی در مورد آینده هستند. میلیونرهای خود ساخته به این خاطر ثروتمند شده اند که دست از رویاپردازی و دنبال کردن اهدافشان بر نداشته اند. افرادی که فکر می‏ کنند بهترین روزهای زندگی را پشت سر گذاشته اند، بعید است که بتوانند آینده درخشانی را برای خود بسازند.

6- افراد معمولی از راهی پول درآورند که چندان علاقه ای به آن ندارند در حالیکه ثروتمندان از کارهایی که برایشان لذت بخش است به کسب درآمد می‏پردازند. گاهی به نظر می‏ آید که افراد ثروتمند همواره مشغول کارکردن هستند اما موضوع این است که آن ها همان کاری را انجام می‏ دهند که از آن لذت می ‏برند در حالی که افراد معمولی در مدارس اینگونه آموخته اند که باید تلاش کنند تا شغلی که حتی دوست ندارند را بیابند و از طریق آن درآمد کسب کنند.

7- روانشناسان معمولا به افراد توصیه می ‏کنند که اهدافی معمولی را برای خود برگزینند تا بتوانند آن ها را تحقق ببخشند و احساس ناامیدی نکنند. اما حقیقت این است که کمتر کسی بدون برخورداری از "آرزوهای بزرگ" می‏تواند ثروتمند شود.

8- افراد معمولی فکر می‏کنند شما باید کار خاصی انجام دهید تا ثروتمند شوید در حالی که به نظر ثروتمندان شما باید آدم خاصی باشید تا ثروتمند شوید.

منبع : اقتصاد آنلاين

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

1.  والت دیزنی (Walt Disney) بنیانگذار کمپانی والت دیزنی :

”یکی از بهترین انواع تفریحات انجام دادن کارهای غیر ممکن است.“

والت ديزني

والت دیزنی بنیانگذار کمپانی دیزنی و خالق برجسته ترین انیمیشن های قرن بیستم نیازی به معرفی ندارد. حتما هر یک از ما خاطره ای خوش با یکی از انیمیشن ها یا شخصیت های کارتونی والت دیزنی در ذهن خود داریم. بسیاری از تکنولوژی ها و ایده های تجاری که دیزنی در خلق آثار خود استفاده می کرد تا قبل از او وجود نداشتند و انجام دادن آنها غیر ممکن به نظر می رسید. نکته مهم این است که او به چشم یک تفریح به انجام دادن کارهای غیر ممکن نگاه می کرد یعنی کاری که از انجام دادن آن لذت میبرد و شاید این یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت دیزنی بوده است. چند نفر از ما از کاری که انجام می دهیم لذت می بریم؟


2.  سام والتون (Sam Walton) بنیانگذار وال مارت :

”داشتن بالاترین سطح انتظار، کلید موفقیت در هر چیزیست.“

سام والتون

حتما تعجب خواهید کرد زمانی که بشنوید تعداد کارمندان فروشگاه های زنجیره ای وال مارت در سراسر دنیا از جمعیت اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس بیشتر است. تعداد کارمندان این فروشگاه که بنیانگذار آن سام والتون در سال 1962 بوده است به بیش از 2.2 میلیون نفر در سراسر دنیا می رسد و این فروشگاه ها در حال حاضر بالغ بر 11 هزار شعبه در سراسر دنیا دارند.
سام والتون بنیانگذار بزرگترین فروشگاه زنجیره ای دنیا به نکته بسیار مهمی در این جمله اشاره می کند. او می گوید زمانی که شما بالاترین سطح انتظار را نسبت به خود، دیگران و محیطی که در آن زندگی یا کار می کنید داشته باشید محیط شما نیز سعی در بر آورده کردن این انتظارات می نماید و شما را به سمت موفقیت رهنمون می کند. زمانی که شما از خودتان انتظار دارید که کاری را به بهترین نحو انجام دهید تمام سعی خود را خواهید کرد که آن کار را به بهترین شکل انجام دهید. زمانی که از اطرافیان خود انتظار دارید که بهترین بر خورد را با شما داشته باشند آنها نیز سعی در بر آورده کردن این انتظار خواهند داشت. و به طور کلی زمانی که سعی می کنید همه چیز به بهترین شکل باشد زندگی شما نیز بر همین اساس تنظیم خواهد شد.


3.  جف بزوس (Jeff Bezos) موسس سایت آمازون :

”برند شما آن چیزی است که مردم در مورد شما می گویند، زمانی که شما در اطاق نیستید.“

جف بزوس

اگر تنها یک نفر وجود داشته باشد که بتواند در باره برند و برند سازی صحبت نماید آن فرد کسی نیست جز جف بزوس بنیانگذار Amazon.com. کمپانی آمازون در سال 2010 به عنوان قابل اعتماد ترین برند در آمریکا شناخته شده است و این گواهیست بر آنچه در خصوص جف بزوس گفتیم. مردم بارها از آمازون خرید می کنند زیرا می دانند که خریدی مطمئن خواهند داشت و آنچه که به دستشان خواهد رسید همان چیزیست که انتظار دارند. ایجاد همچین کمپانی ای که شاید بتوان آن را پایه گذار خرید اینترنتی و تجارت الکترونیک نامید تنها از کسی مانند جف بزوس با تفکری مانند آنچه در بالا بدان اشاره شده است ساخته است: ارائه خدمات به نحوی که مشتریان شما بزرگترین مشوق برای خدمات شما باشند.


4.  لری الیسون (Larry Ellison) بنیانگذار کمپانی اُراکل :

”زمانی که شما شروع به نو آوری می کنید، باید خودتان را آماده کنید که همه شما را دیوانه خطاب کنند.“

لري اليسون

نو آوری در هر کاری بسیار سخت است زیرا شما همواره در مقابل آدم هایی قرار میگیرد که به دلیل عدم درک درست از کاری که شما مشغول انجام آن هستید، سعی در این خواهند داشت که به شما بقبولانند که قادر به انجام آن کار نخواهید بود و یا کاری که می کنید نتیجه احمقانه ای خواهد داشت. و به اعتقاد لری الیسون پنجمین مرد ثروتمند دنیا، آنچه که در این مسیر می تواند به شما کمک کند که تمام این انتقادات و حتی توهین ها را پشت سر بگذارید و در کاری که شروع کرده اید به موفقیت برسید، اعتقادی خواهد بود که شما به خودتان و کارتان دارید. به قول هنری فورد : اگر شما فکر میکنید که می توانید پس حتما می توانید.


5. هنری فورد (Henry Ford) بنیانگذار کمپانی فورد :

”چه شما فکر کنید که می توانید کاری را انجام دهید و چه فکر کنید که نمیتوانید آن کار را انجام دهید، در هر دو حالت درست فکر می کنید. “

هنري فورد

کمتر کسی است که محصولات کمپانی عظیم خودروسازی فورد را نشناسد. هنری فورد بنیانگذار یکی از عظیم ترین کمپانی های خودروسازی و از موفقترین و ثروتمند ترین افراد تاریخ در این جمله به اهمیت طرز فکر در رسیدن به موفقیت اشاره می کند. او می گوید اگر شما فکر می کنید که در کاری موفق خواهید شد پس در آن کار به موفقیت خواهید رسید و اگر فکر می کنید توان انجام کاری را ندارید پس قادر به انجام آن نخواهید بود. در حقیقت این طرز فکر شما و نوع نگرش شما به زندگی است که می تواند عامل موفقیت یا شکست شما گردد.
شرکت فورد در حال حاضر بیش از 180 هزار کارمند در سراسر دنیا دارد و دارایی های این شرکت در سال 2014 بیش از 200 میلیارد دلار تخمین زده شده است.


6. کارلوس اسلیم (Carlos Slim) صاحب کمپانی Telecoms :


”زمانی که شما برای تفکرات و اعتقادات دیگران زندگی می کنید، در حقیقت شما مرده اید. “

كارلوس اسليم

کارلوس اسلیم را می توان ثروتمند ترین مرد دنیا دانست. او برای سه سال متوالی و از سال 2010 تا سال 2013 در لیست ثروتمند ترین افراد دنیا همواره نفر اول بوده است. او صاحب بیش از 200 شرکت در دنیا می باشد و سرمایه خالص او در سال 2014 بالغ بر 80 میلیارد دلار بر آورد شده است.
از دیدگاه کارلوس اسلیم تنها یک عقیده در خصوص آنچه شما انجام می دهید در دنیا مهم است و آن عقیده و نظر خود شماست. شما نمیتوانید طوری زندگی کنید که موجبات خشنودی همه را فراهم کنید و اگر تلاش خود را در این راستا به کار بندید قطعا زندگی خود را به هدر داده اید. پس طوری زندگی کنید که خودتان دوست دارید نه آن طور که بقیه می پسندند.


7. ماری کی اش (Mary Kay Ash) بنیانگذار کمپانی آرایشی بهداشتی ماری کی :

”الزاما افراد با استعداد با انبوهی از ایده های ناب بهترین ها نیستند. بهترین ها کسانی هستند که حتی اگر فقط یک ایده دارند رسیدن به آن را دنبال می کنند. “

ماري كي اش

ماری کی اش را می توان سر آغاز حضور موفق زنان در دنیای تجارت دانست. او اولین زنیست که در قرن بیستم به موفقیت در دنیای تجارت رسید و راه را برای حضور زنان در دنیای تجارت باز کرد. او تجارت خود را با همکاری پسرش و با سرمایه اندک 5000 دلاری و در دهه 50 زندگی آغاز کرد و توانست پایه گذار کمپانی لوازم آرایشی و بهداشتی “ماری کی” یکی از معتبرترین برند ها در دنیای لوازم آرایشی گردد. همچنین ماری کی را از بنیانگذاران بازاریابی شبکه ای و فروش مستقیم می دانند.
نکته ای که یکی از موفقترین زنان قرن بیستم بدان اشاره می کند این است که ایده به تنهایی شما را به موفقیت نخواهد رساند. ایده ای که اجرایی نگردد فقط در حد یک ایده باقی خواهد ماند و آنچه که می تواند عامل موفقیت باشد نه استعداد ذاتی شما، بلکه پیگیری و تلاش شما در رسیدن به موفقیت است.


8. لری پیج (Larry Page) بنیانگذار گوگل :

”زندگی دو شانس به شما داده است: یکی اینکه تغییراتی بزرگ در دنیا به وجود آورید و دیگری اینکه تغییراتی کوچک در کسانی که دوستشان دارید. هر دو اینها شانس های فوق العاده ای هستند و فراموش نکنید که فرصت شما بسیار کوتاه است و خیلی زودتر از آن چیزی که تصور کنید به پایان خواهد رسید. “

لري پيج

یک جمله بسیار زیبا برای پایان دادن به این مقاله از زبان فردی که بنیانگذار بزرگترین کمپانی اینترنتی در دنیا می باشد. گوگل در حال حاضر بیش از 50 هزار کارمند در سراسر دنیا داشته و ارزش دارایی های این شرکت به بیش از 110 میلیارد دلار می رسد.
تغییراتی که لری پیج و گوگل در دنیای تکنولوژی پدید آوردند بر هیچ کسی پوشیده نیست. تعبیر ایجاد تغییرات بزرگ در دنیا در مورد آنچه که با آمدن گوگل در دنیای اینترنت روی داد، کاملا صدق می کند. و آنچه که بسیار اهمیت دارد این است که لری پیج تغییرات بزرگ در دنیا را هم سطح ایجاد تغییرات کوچک در کسانی که دوستشان دارید قرار می دهد. ما چه قدر در زندگیمان برای رسیدن به این دو هدف تلاش می کنیم؟

صفحه1 از8

 موقعیت سرمایه گذاری

 

یک واحد آپارتمان در فاز پنج به فروش میرسد

هشتاد متر مفید - طبقه دو

هر طبقه دو واحد - آسانسور

 

آفتابگیر - نقاشی شده

 

09120220310

سالاری

 

09126044394

مظفری

 

 

 

 پکیج و رادیاتور پرند

مشاغل و كسب و کارها

Menu

شهر اینترنتی پرند

اولین و بزرگترین سامانه ارائه خدمات الکترونیکی جهت دسترسی هر چه بهتر و سریعتر شماهمشهریان گرامی به اطلاعات کسب و کار و سایر نیازمندیها در شهر جدید پرند می باشد.

 تماس با ما

Go to top